Jak skutecznie oszczędzać jako student?

Jednym z wyzwań na początku studiów jest zarabianie pieniędzy i oszczędzanie jako student, ponieważ wydatki na studia są liczne i rosną, gdy mieszka się z dala od domu rodziców. Dobrą wiadomością jest to, że zawsze możemy znaleźć sposoby na zmniejszenie naszych codziennych wydatków; oto kilka sposobów na oszczędzanie pieniędzy jako student.

Zorganizuj swoje wydatki, aby uniknąć dopłat i odsetek

Odsetki i opłaty za zwłokę mogą być przeszkodą w oszczędzaniu jako student. Najgorsze jest to, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wpływają one na naszą kieszeń i choć są to stosunkowo niewielkie kwoty, to w ostatecznym rozrachunku są one bardzo znaczące. Aby ich uniknąć, przygotuj kalendarz, który przypomni Ci o terminach płatności, a jeśli masz taką możliwość, obciążaj swoje osobiste wydatki kartą debetową – w ten sposób będziesz miał wszystko uporządkowane i bez komplikacji.

Trzymaj się z dala od ofert

Jedną z największych pułapek, która uniemożliwia nam oszczędzanie pieniędzy jest kupowanie rzeczy, których nie potrzebujemy tylko dlatego, że są w promocji; dlatego postaraj się dać sobie dzień na zastanowienie się, czy naprawdę musisz kupić ten produkt, a jeśli musisz wrócić po niego do sklepu, to dlatego, że jest to naprawdę ważne, aby go mieć. Zalecenie jest, aby trzymać się z dala od sklepów z okazjami, chyba że wiesz co chcesz kupić, dzięki czemu można w pełni wykorzystać rabaty, a nie tylko kupować pod wpływem impulsu.

Wykorzystaj sezonowe owoce i warzywa

Kupowanie sezonowej żywności na rynkach zapewnia, że masz świeże i tanie jedzenie w lodówce; wykorzystaj weekend, aby ugotować różne potrawy i zamrozić je w zamykanych torbach. Upewnij się, że przygotowałeś swój lunch do szkoły rano lub poprzedniego dnia. Będziesz zaskoczony, jak wiele możesz zaoszczędzić jako student. Jedzenie jest jednym z głównych wydatków studenta. W tym artykule przeczytasz więcej o organizacji budżetu na jedzenie.

Wydawaj mniej na alkohol i papierosy

Od twórców powiedzenia „nie musisz pić, żeby się dobrze bawić” dajemy Ci radę „nie musisz wydawać dużo, żeby się dobrze bawić”. Jedną ze strategii oszczędzania pieniędzy jako student jest odpowiedzialna konsumpcja na imprezach, ograniczenie piwa i papierosów nie tylko poprawi Twoje zdrowie, ale także zapobiegnie wydawaniu zbyt dużej ilości pieniędzy. Jeśli nam nie wierzysz, poświęć 10 minut na zapisanie, ile miesięcznie wydajesz na papierosy i alkohol; te pieniądze mogą stać się wspaniałym funduszem oszczędnościowym.

Poprzedni post Czym jest Dow Jones Industrial Average (DJIA)?
Następny post Bitcoin kontra Altcoiny – tak czy nie?